DAÜ Nil Avunduk’u konuk etti

Nil Avunduk`un konuşmacı olarak katıldığı “Değişim-Dönüşüm ve İçsel Temizlik” konulu seminer 2 Nisan 2015 Perşembe günü, 14:30 – 16:30 ve 17:30 – 19:30 saatleri arasında 2 oturum şeklinde DAÜ Aktivite Salonu`nda gerçekleştirildi.

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü`ne bağlı Öğrenci Konseyi tarafından organize edilen ve Nil Avunduk`un konuşmacı olarak katıldığı “Değişim-Dönüşüm ve İçsel Temizlik” konulu seminer  2 Nisan 2015 Perşembe günü, 14:30 – 16:30 ve 17:30 – 19:30 saatleri arasında 2 oturum şeklinde DAÜ Aktivite Salonu`nda gerçekleştirildi.

Seminer öncesi DAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Necdet Osam`ı makamında ziyaret eden Nil Avunduk, DAÜ`ye ilk kez geldiğini ve kampüsü çok beğendiğini ifade ederek, burada gördüğü ilgiden çok memnun kaldığını dile getirdi. Söz konusu görüşmeye Öğrenci İşlerinden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hıfsiye Pulhan’da katıldı.

Seminer kapsamında içsel temizliğin insan hayatındaki önemini ve bunun nasıl başarılabileceği konusundaki bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaşan Nil Avunduk, bazı izleyicilerle de içsel temizleme çalışması yaptı. Söz konusu seminere Gazimağusa Kaymakamı Şifa Çolakoğlu, Gazimağusa Belediyesi ve DAÜ VYK Başkanı İsmail Arter, DAÜ VYK üyesi Hayri Orçan, Devlet yetkilileri ve personeli yanı sıra DAÜ personelinin de yoğun katılımı ile gerçekleşti. DAÜ Öğrenci Konseyi başkanı İbrahim Öztürk seminerin sonunda günün anısına Nil Avunduk`a teşekkür plaketi takdim etti.

NİL AVUNDUK 4 HAZİRAN 2012 TARİHİNDE, 106.4 RS FM´DE “VECDİ TAMER´LE BU GECE” PROGRAMINA KONUK OLDU.

Nil Avunduk’un 4 Haziran 2012 tarihinde 106.4 RS FM’de Vecdi Tamer ile yaptığı kendi içsel temizliği ile ilgili sohbeti dinlemek için tıklayın.


13 AĞUSTOS 2011 SABAH GAZETESİ NİL AVUNDUK RÖPORTAJI

Siteyi Kullanım Önerisi

İçsel temizliğin ne olduğunu tam olarak anlamak için tüm sayfaları ziyaret ederek video görüntülerini izleyebilirsiniz. Her sayfadaki video görüntülerini izlediğinizde, sayfanın anlamını veren seminerlerden o konularla ilgili alıntıları bulacaksınız. Bütün videoları izlediğinizde de, tamamı iki saati bulan ve içsel temizliğin ne olduğunu anlatan bütün bir anlatıma ulaşmış olacaksınız.

 
 

İçsel Temizlik sistemi; bugüne kadar hayatın içinde doğru diye bildiğiniz her türlü yaşam şeklini bir başka bakış açısıyla sorgulatan, doğru zannettiklerinizi “Acaba gerçekten doğru mu ve gerekli mi?” diye baktırmayı öğreten ve hayata dair sorularınızın cevaplarını içinizden bulmaya yönlendiren bambaşka bir yoldur.

 

Eğer bu sistemle tanışmak istiyorsanız, sizin için ilk önereceğim 2008-2010 yılları arasında yapmış olduğum “Nil Avunduk’a Sorulan Sorular ve Verdiği Cevaplar” adlı seminerlerin DVD’lerini öncelikli olarak izlemenizdir. Bu seminerleri izlediğinizde, katılımcıların hayatın içinden getirdikleri problemleri soruş şekillerini ve sistemin o sorulardan hareketle başka bir bakış açısı veren cevaplarını dinleyip, kendi doğru bildiklerinizi aynı şekilde sorgulayabilirsiniz. O seminerleri izlerken dikkat etmeniz gereken, insanların problemlerine odaklanmanızdan ziyade nasıl cevap verildiğine yoğunlaşmanız olacaktır. Çünkü dertleriniz ve problemleriniz aynı ve bu sorunlara bakış açınız da aynı olabilir, ama bu problemlere sistemin verdiği cevapları dinlerseniz sizde yeni bir algı oluşabilir. Eğer cevaplar sizde bir kırılma noktası bulamıyor ve içinize nüfus edemiyorsa çalışmayı yapamazsınız. Eğer bu cevaplar size bir kırılma noktası ile nüfus edebiliyorsa “Peki, anladım da şimdi bu doğru bildiğim ve tutunduğum alışkanlıklarımı nasıl bırakacağım?” dediğiniz noktada bu çalışmayı yapmaya başlayabilirsiniz.

 
 
 

Bu noktada ilk izleyeceğiniz seminerler; ”İçsel Temizlik Sisteminin Uygulamalı Anlatımı” adı altında çıkmış DVD’lerdir. O DVD’lerin içindeki seminerler 2011 yılında başlayıp 2012 yılına kadar süren sadece çalışma ağırlıklı 3’er saatlik seminerleridir. Bu çalışma seminerlerini evinizde izleyip, kendiniz kendinizi çalıştırırken ayda iki kere verdiğim iki tam günlük yani 20 saatlik çalışma seminerlerine de katılabilirsiniz. Bu seminerin en büyük özelliği, hem doğru zannettiğiniz ve üzerine devamlı inşa edip onarmaya çalıştığınız alışkanlıklarınızın sizin için gerçekten doğru olup olmadığı ile yüzleşeceğiniz hem de, bununla yüzleştikten sonra bu konuyla ilgili çalışmaları nasıl yapacağınızı öğrenip, tatbik ettiğiniz seminerlerdir. Bu seminerlerden sonra hayatın içinde gözlerinizin önünden bir perde kalktığını, yaşananların bütün çıplaklığı ile gerçeğini görebildiğinizi ve olaylarınızı rahatlıkla çözüp içinden çıkabildiğinizi göreceksiniz.

 
 
 

Yolunuz açık olsun…

 

Nil Avunduk